Uluslararası Genç Sosyal Bilimciler Konferansı (ICYSS)
öğrencilerin coğrafya, tarih, psikoloji, sosyoloji ve ekonomi alanlarında araştırma projelerini sunacakları özel bir yarışmadır.
25 – 26 Haziran 2021 tarihlerinde dördüncüsü ÇEVRİM İÇİ gerçekleştirilecek olan organizasyonun Türkiye koordinatörlüğü
Coğrafya Eğitimi Derneği (CED) tarafından yürütülecektir.

Uluslararası yarışmalar, öğrencilerin eğitim süreçlerinde önemli bir yere sahiptir ve ilgili çalışma alanlarındaki bilgi ve deneyimlerini genişletmek için olanaklar sunar.

Konferansın resmi dili İngilizce’dir.

  • Katılımcılar 13-19 yaş arasındaki lise öğrencileridir. Liseden mezun olmuş ancak henüz üniversiteye başlamamış olan öğrenciler konferans tarihine bağlı olarak yarışmaya katılabilirler.
  • Yukarıda belirtilen belirli bir çalışma alanı hakkında her öğrenci bir araştırma projesi ile katılım sağlayabilir. Ortak yazarlık durumunda, sadece bir yazar araştırma projesini sunabilir.
  • Katılımcılar alanlarında uzman kişilerden oluşan uluslararası bir jüri heyeti önünde bulgu ve araştırmalarına yönelik ÇEVRİM İÇİ sunum (Microsoft TEAMS üzerinden) yapacaklardır. Sunumdan sonra jüri heyeti katılımcılara araştırma projesi içeriğine ilişkin sorular yönelteceklerdir.
  • Her ülke en az bir ve en fazla altı araştırma projesiyle (bir takım) yarışmaya katılabilir.
  • Katılımcılar, jüri heyetinden aldıkları değerlendirme puanlarının ortalamasına göre kendi çalışma alanlarında sıralanacaklardır.
  • Dereceye giren katılımcılar altın, gümüş ve bronz madalya ile ödüllendirilecektir. Öne çıkan proje sunumu ve afiş sunumu için özel ödüller verilecektir.
  • Tüm katılımcılara katılım sertifikası verilecektir.

Organizasyona ilişkin detaylar ICYSS resmî internet sitesinden incelenebilir.
http://icysss.edu.rs/

Coğrafya Eğitimi Derneği, ICYSS’21 Türkiye Koordinatörü olarak ülkemizi temsil edecek araştırma projelerinin belirlenmesi, katılımcıların organizasyon öncesi hazırlıklarının tamamlanması ve organizasyona katılım süreçlerini yürütecektir.

Katılımcıların aşağıda yer alan önemli tarihlere uyması gerekmektedir.
Ön Başvuru Son Kabul Tarihi: 05 Nisan 2021
Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 10 Nisan 2021
Bildiri Tam Metin Teslim Tarihi: 20 Mayıs 2021
Proje Akademik Poster Teslim Tarihi: 01 Haziran 2021

Türkiye’yi temsilen konferansa katılacak öğrencilerin belirlenmesine yönelik ön başvuru sürecinde katılımcı bilgileri ve araştırma projeleri bildiri özet metinlerinin (Türkçe ve İngilizce) yer aldığı başvuru formunun 05 Nisan 2021 gün bitimine kadar eksiksiz şekilde doldurulması gerekmektedir.
Uluslararası Genç Sosyal Bilimciler Konferansı (ICYSS) Başvuru Formu

Örnek bildiri özetlerini incelemek için tıklayınız.

Konferansa katılma hakkı elde eden öğrenciler katılım ücretlerini kendileri karşılayacaktır.

Gökçe PEKMEZCİ
ICYSS Türkiye Temsilcisi
CED Yönetim Kurulu Genel Sekreteri
İletişim: gokcepekmezci4@gmail.com