COĞRAFYA EĞİTİMİ DERNEĞİ 2. DÖNEM (26 Ekim 2018 – Halen) KURUL ÜYELERİ

  YÖNETİM KURULU:

cyuksel
     ÇAĞDAŞ YÜKSEL     YK Başkanı

İlkokuldan üniversiteye tüm eğitim hayatını doğduğu İzmir’de sürdürdü. İzmir Atatürk Lisesini bitirdikten sonra Ege Üniversitesi Coğrafya Bölümünde öğrenimine devam etti. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Coğrafya Öğretmenliği üzerine yüksek lisansını yaptıktan sonra coğrafya öğretmenliğine başladı. Ekoloji okuryazarlığı, nefret söylemleri ve soykırım, uluslararası coğrafya olimpiyatları, ulusal coğrafya yarışmaları, 21. yüzyılda eğitim yaklaşımları ve teknolojileri gibi alanlarda projelerde yer aldı. Türk Coğrafya Kurumu’nda denetleme kurulu üyesi olarak görev aldı. Nuh Bektaş ile birlikte kaleme aldığı STEM eğitimi yaklaşımı temelli öykü ve etkinlik kitabı “İpek Yolu Günlüğü” Altın Kitaplar etiketiyle 2018 yılı Mayıs ayında ilk baskısını yaptı. 2014-2019 yılları arasında Özel Amerikan Robert Lisesinde coğrafya öğretmenliği ve toplumla ilişkiler direktörlüğü görevlerini üstlendi. Halen Özel İzmir Tevfik Fikret Lisesi’nde çalışmaktadır.
İletişim: yukselcagdas@gmail.com

 

yo
     YUSUF OĞUZ      YK Başkan Yardımcısı

1975 yılında İzmir’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı. Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü’nden mezun oldu. İzmir’in çeşitli ilçelerinde üç yıl dersane öğretmenliği yapan Yusuf OĞUZ, Sosyal Bilgiler öğretmeni olarak Kastamonu’ya atandı. İzmir’de çeşitli okullarda Coğrafya öğretmeni olarak görev alan öğretmenimiz, çalıştığı okullarda Coğrafya dersini sevdiren çeşitli projeler hazırlamıştır. Halen Bornova Anadolu Lisesi’nde çalışmakta ve üç yıldır Eğitim Koçluğu yapmaktadır.
İletişim: yusufoguz075@gmail.com

 

 

 

 

     ÖZLEM TANŞU    YK Başkan Yardımcısı

1973 yılında İzmir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğretimini İzmir’de yaptı. 1990 -1994 yılarında 9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Coğrafya Öğretmenliği bölümünde eğitimini tamamladıktan sonra 1994-1995 öğretim yılında İzmir Özel Türk Kolejinde stajyer öğretmen olarak başladı. 1994 yılından 2017 yılına kadar İzmir Özel Türk Koleji’nde görev yapan Özlem Tansu bu süreçte coğrafya ile ilgili olan nitelikli proje ve yarışmalarda öğrencilerine danışmanlık yapmıştır. 2013 öğretim yılında danışmanlık yaptığı öğrencileri, hazırladıkları proje ile TÜBİTAK Ege Bölge birincisi olmuşlardır. Özlem Tanşu 23 yılık faal çalışma hayatının ardından bu yıl gönüllü çalışmalarını sürdürmek üzere öğretmenlik hayatının tümünü geçirdiği İzmir Özel Türk Koleji’nden emekli olarak ayrılmıştır.

 

GÖKÇE PEKMEZCİ  YK Genel Sekreteri

1995 yılında Denizli’de dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise öğretimini Denizli’de tamamladı. Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümünden mezun oldu. Mezun olduğu yıl Yüksek Lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans programı kapsamında ulusal ve uluslararası çeşitli projelerde yer almakta olup İtalya’da düzenlenen 1. Dünya Agroturizm Sempozyumu poster yarışmasında dünya ikinciliği elde etti. Sosyal coğrafya alanında kentleşme, modernite, toplumsal değişme ve bireyselleşme eğilimleri çalışmalarını sürdürmekte olan Gökçe Pekmezci, aynı zamanda çeşitli özel eğitim kurumlarında özel eğitim gerektiren bireylerin eğitsel değerlendirmesini yaparak bireysel çalışmalarla eğitim koçluğu ve coğrafya öğretmenliği yapmaktadır.
İletişim: gokcepekmezci4@gmail.com

 

 

ZMO
   Z. MÜGE ÖZGÜVEN   YK Saymanı

İlk ve orta öğrenimini Lüleburgaz’da , lise öğrenimini İzmir Karşıyaka Lisesinde bitirdikten sonra üniversite öğrenimini Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi Coğrafya Öğretmenliği bölümünde tamamladı. Uluslararası Coğrafya Olimpiyatlarına öğrenci hazırlamak ve ev sahipliği yapmak gibi çeşitli organizasyonlarda koordinatör olarak görev almaktadır. 2007 yılından beri aktif olarak Coğrafya Öğretmenliği görevini yürütmekte olan öğretmenimiz çeşitli özel okullarda öğretmenlik ve müdür yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Halen İzmir Konak Özel Türk Koleji Anadolu Lisesinde görevini sürdürmektedir.
İletişim: muozguven@gmail.com

 

 

 

    GÜRHAN CANDAN   YK Üyesi

1975 yılında Almanya’da dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatının önemli bölümünü Manisa Akhisar’da geçirmiştir. Ege Üniversitesi Coğrafya Bölümünden mezun olan Gürhan Candan 1998 de öğretmenliğe başlamıştır. Gezgin, amatör fotoğrafçı, blog yazarı olan Candan 2004 yılından bu yana Bahçeşehir-Uğur Eğitim Kurumlarında çalışmakta olup aynı zamanda Uğur Okulları Coğrafya Bölümü Ege-Akdeniz Bölge sorumluluğu görevini yürütmektedir.
İletişim: gcandan75@yahoo.com.tr

 

 

 

    UĞUR ELMACI      YK Üyesi

1977 yılında Çorum Sungurlu’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Sungurlu’da aldıktan sonra 1994 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümünde lisans eğitimine başlamış, 1998 yılında mezun olmuştur. 1999’ta Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğretmenliğe başlamıştır. Halen Eskişehir’de coğrafya öğretmeni olarak çalışmaktadır.
İletişim: ugurelmaci@gmail.com

 

 

 

   DENETİM KURULU:

  • MURAT BAŞ
  • İSLAM KARASATILMIŞ
  • TARIK KARAGÜZEL

COĞRAFYA EĞİTİMİ DERNEĞİ 1. DÖNEM (Eylül 2017 – Ekim 2018) KURUL ÜYELERİ

YÖNETİM KURULU:
• 
Çağdaş YÜKSEL (Yönetim Kurulu Başkanı)
 Yusuf OĞUZ (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı)
 Özlem TANŞU (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı)
 Z. Müge ÖZGÜVEN (Yönetim Kurulu Genel Sekreteri)
• Taner BİÇKİ (Yönetim Kurulu Saymanı)
• Gökçe PEKMEZCİ (Yönetim Kurulu Üyesi)
• Gökhan AKGÖZ (Yönetim Kurulu Üyesi)

DENETİM KURULU:
Ercan KILINÇ
TUĞBA ÜNLÜ
GİZEM ÜREL


COĞRAFYA EĞİTİMİ DERNEĞİ KURUCU ÜYELERİ

ÇAĞDAŞ YÜKSEL
YUSUF OĞUZ
ÖZLEM TANŞU
Z. MÜGE ÖZGÜVEN
TUĞBA ÜNLÜ
GÖKHAN AKGÖZ
TANER BİÇKİ